Ročník 2015

Lokace:

Sál, Na Rybníčku v Opavě
Datum: 25. dubna 2015

6.ročník naší velké akce je úspěšně za námi…Uf…Ale že se vydařil! Historicky zatím nejnavštívenější ročník byl prostě skvělý! Tanečnice, tanečníci i diváci nezakrývali svou radost a dobrou náladu, kterou vzájemně na sebe přenášeli. Celý večer provázela báječná přátelská atmosféra.

plakat_dance_show_2015

Něco málo o tomto ročníku

 

Organizace celé akce je velice náročná. Každý rok se objeví nějaká překážka nebo nepříjemné překvapení , které se „snaží“ chod událostí narušit…Ale tak jako v životě – těžší situace chodí proto, ať se vyřeší a něčemu nás naučí…Těsně před show se omluvil moderátor, že ho odvezli do nemocnice a během hodiny jsem takových telefonátů dostala ještě několik. V průběhu generální zkoušky jsem musela provést změny v našich skupinových choreografiích z důvodu nečekané nemoci některých členek skupiny Tany tany. A že to byl silný tlak! Ale děvčata to pěkně zvládla (Díky moc,holky).

Moderátor se nakonec objevil ve dveřích a ze mě opadla jedna velká starost. Vypadalo to, že nakonec večer odmoderuju sama, což bych zvládla, ale bez tancování…Malé kolize ještě přišly, ale tak to bývá. O to více jsem si užila těch neproblémových situací – hlavně tance. Vzhledem k tomu, že jsem ještě v březnu „běhala“ s berlí, děkuji za to, že nožka nebolela a vydržela…

Výborné atmosféře kromě vtipného moderátora Kuby Ohnutka přispěla také vystoupení našich hostů. Mimo opavského Tanečního a sportovního klubu pod vedením Rosti Neuwirtha a jejich latiny a show dance se představily také profesionální mezinárodně uznávané tanečnice. Jednalo se především o orientální tanečnice, které přijely ze všech koutů naší republiky a ze Slovenska.

Diváci mohli být svědky toho, jak jsou orientální tance bohaté – počínaje styly, přes rekvizity a kostýmy až po interpretaci. Pozvání přijala světoznámá tanečnice Sahar z Hradce Králové, Alisea a Jasmin z Vyškova, Shahnaz z Ostravy, Jahanara z Prostějova, studio Aysun z Olomouce, slovenské tanečnice Halka a Intisar, duo Asmar Leyla z Přerova.

Vášnivé a precizní flamenco zatančila ostravská tanečnice Denisa Pavelová. Nechyběli ani stálí hosté z Krnova a Bruntálu – afričtí bubeníci Okapi a Tanec Rhea se svým tajemným gothic tribalem. Závěr večera patřil jako tradičně opavskému bubenickému orchestru Boris. Jejich bubnování strhlo k tanci i mnohé diváky. Během večera proběhla samozřejmě divácká soutěž o krásné ceny, za které moc děkujeme našim sponzorům.

Díky patří také těm,kteří celou show dotvářejí v zákrytu – tzn., těm, kteří zajišťují veškeré technické zázemí. A pochopitelně všem divákům, bez kterých by akce neměla význam. Připravuji ji s maximálním nasazením a láskou…Myslím, že to funguje i obráceně, za což jsem moc ráda a moc děkuji… 🙂

Dance show Opava je jedna z věcí v mém životě, která mi dává sílu a chuť dělat to, co mám ráda. A nejen mě, jak jsem zaslechla 🙂

Už teď se těším na další ročník a všem ještě jednou VELKÉ DÍKY!

Vaše Afra

Galerie: