Ročník 2013

Lokace:

Sál, Na Rybníčku v Opavě
Datum: 27. dubna 2014

 

Něco málo o tomto ročníku

Rok 2013 vidím jako přelomový co se týče ducha akce a místa konání. Opravený kulturní dům Na Rybníčku přinesl mnoho nového. Nádherný prostorný sál s jevištěm a dobré technické zázemí znamenalo velkou změnu k lepšímu po všech stránkách.

Vystupování na vysokém podiu však bylo pro některé účinkující  náročnější. Jde o to, že jeviště chyby tanečníků neodpouští.

Tanec mezi diváky totiž ledajaké nedostatky schová a další výhodou je přímý kontakt s divákem. (I když pro mnohé vystupující je právě naopak tento kontakt postrachem…☺).

Jeviště si žádá profesionálnější přístup, včetně toho kontaktu s divákem  a vzhledem tanečníků. Odměnou pro všechny pak bývá vyšší umělecký zážitek.

Večer probíhal v klidnějším  duchu, právě díky oddělení jeviště a hlediště. Klidná, ale příjemná  atmosféra  večera se postupně rozvázala a závěr patřil dynamickému společnému tanci tanečnic a diváků za doprovodu bubeníků Boris. BORIS je zkrácený název velké opavské bubenické skupiny pod vedením Iva Samiece, se kterým spolupracujeme již několik let.

Kromě stálých tanečních hostů přijely zatancovat i tanečnice méně známých stylů jako jsou line dance nebo něžné tance anglické šlechty 19.století.

Galerie: