již chystáme další ročník...
afra@tanytany.cz
dance show 2013 opava 1dance show 2013 opava 13

Opavská taneční show 2013

Něco málo o tomto ročníku

Rok 2013 vidím jako přelomový co se týče ducha akce a místa konání. Opravený kulturní dům Na Rybníčku přinesl mnoho nového. Nádherný prostorný sál s jevištěm a dobré technické zázemí znamenalo velkou změnu k lepšímu po všech stránkách.

Vystupování na vysokém podiu však bylo pro některé účinkující náročnější. Jde o to, že jeviště chyby tanečníků neodpouští.

Tanec mezi diváky totiž ledajaké nedostatky schová a další výhodou je přímý kontakt s divákem. (I když pro mnohé vystupující je právě naopak tento kontakt postrachem... ).

Jeviště si žádá profesionálnější přístup, včetně toho kontaktu s divákem a vzhledem tanečníků. Odměnou pro všechny pak bývá vyšší umělecký zážitek.

Večer probíhal v klidnějším duchu, právě díky oddělení jeviště a hlediště. Klidná, ale příjemná atmosféra večera se postupně rozvázala a závěr patřil dynamickému společnému tanci tanečnic a diváků za doprovodu bubeníků Boris. BORIS je zkrácený název velké opavské bubenické skupiny pod vedením Iva Samiece, se kterým spolupracujeme již několik let.

Kromě stálých tanečních hostů přijely zatancovat i tanečnice méně známých stylů jako jsou line dance nebo něžné tance anglické šlechty 19.století.

Místo a datum

Sál, Na Rybníčku v Opavě, 27. dubna 2013

Fotografie ze show (autor: Hynek opatřil)

LP 2021 | narozeno 2008 | s láskou tvoří
www.tanytany.czKdo je Hynek?Chcete fotografie?Hynek Opatřil
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram