již chystáme další ročník...
afra@tanytany.cz
dance show opava 2011 113dance show opava 2011 80dance show 2011 opava 68

Opavská taneční show 2011

Něco málo o tomto ročníku

Tohoto roku proběhla velmi krásná show pod názvem Mezinárodní den tance – Na počest živlům. Show jsem organizovala ve spolupráci se statutárním městem Opava. Akce byla součástí známého opavského festivalu Další břehy, s tématem ŽIVEL – VODA.

Organizaci jsem věnovala nesmírně mnoho času a energie (a celá má rodina také)….Kromě tradiční přípravy, (která obnáší mj. zajištění prostor, vyhledání dobré hudby,vytvoření choreografií),jsem se zaměřila na obnovu garderoby všech tanečnic.

Mezinárodní den tance jsme slavily po celý den. V dopoledních hodinách si mohli Opavané v průvodu s tanečníky a bubeníky projít-protančit jádro města. V souladu s tématem ročníku (Živel – voda) čekalo u každé kašny ve městě na diváky překvapení v podobě lektora tanečníka , který předvedl malou taneční ukázku a naučil několik prvků daného tanečního stylu.

Ve večerních hodinách pak proběhla tříhodinová show. Večerem provázel herec a moderátor Robert Galia. Ohlasy diváků byly velmi kladné. Večer se konal v bývalém Classic clubu (dříve Alhambra nebo kino Odboj), v prostředí lichotivém pro tento typ akce – vystupující uprostřed a diváci kolem dokola (jako v amfiteátru☺). Na tuto show moc ráda vzpomínám. Přátelská atmosféra, příjemné prostředí, uvolněná nálada, radost – to vše celý večer provázelo od začátku až do konce.
O rok později majitel tento klub uzavřel a nebylo jednoduché najít místo konání dalšího ročníku.

Místo, datum a zhodnocení

Sál, Classic (bývalá Alhambra) club v Opavě, 30. dubna 2011

V roce 2011 jsem zaznamenala největší rozkvět Studia Tany tany. V tomto roce jsme vyučovali nejvíce tanečních a relaxačních stylů za dobu provozu studia až do současnosti – orientální tance, latinsko-americké tance, irské tance, hula hoop dance, flamenco, jogu, zumbu, flirt dance, kankán, tanec a cvičení pro těhotné maminky, street dance, pilates aj. Studio bylo mé dítě a veškerý čas jsem věnovala přípravám choreografií, seminářů, víkendových akcí, dovoleným s tancem a vystupování. (Žel – vše si vybírá svou daň a z rodinných a zdravotních důvodů jsem v následujících letech musela zvolnit.)

Fotografie ze show (autor: Hynek opatřil)

LP 2021 | narozeno 2008 | s láskou tvoří
www.tanytany.czKdo je Hynek?Chcete fotografie?Hynek Opatřil
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram