Ročník 2010

Lokace:

Obecní dům v Opavě
Datum: duben 2010

2008:

V roce 2008 jsem založila Tanečně-relaxační studio Tany  tany v Opavě. Provoz studia byl slavnostně zahájen Dnem otevřených dveří přímo v jeho prostorách, tehdy na Sadové 46. V rámci této „vernisáže“ jsem vystoupila já se svými tehdejšími žačkami, zatancovat přišli i kamarádi tanečníci a naši lektoři tance.

2009:

Následující  rok 2009 znamenal seznamování se s novými klienty a především učení  a učení se navzájem…

Něco málo o tomto ročníku

2010:

Po dvou letech provozování naší taneční školy (tj.v roce 2010) přišel čas na první veřejné vystoupení. (Osobně jsem samozřejmě v té době již několik let měla s vystupováním a výukou tanců dostatek zkušeností). Rozhodla jsem se ukázat Opavanům (a nejen jim), co se naši kurzisté již naučili a jaké taneční styly vlastně v Tany tany vyučujeme. Historicky první taneční přehlídku jsme uspořádali v Obecním domě – v Sále purkmistrů.

Tato akce byla takovou prvotní předzvěstí současné Dance show. Prostory Obecního domu nejsou vybaveny pro účely tanečně-divadelního představení. Protože tady nemají podium, diváci v zadních  řadách neměli moc šancí vidět detaily tanečních kroků a vlastně vidět celkově. Akci jsme pořádali poprvé, byla to spíše jen ochutnávka tanečních stylů a z mého pohledu  krátká generálka show, které přišly v dalších letech.

Zároveň jsem se dozvěděla o tom, že existuje Mezinárodní den tance, který je ve světě oslavován již déle. Tak jsem naši akci pojala jako oslavu svátku tance. V té době o něm neměla ponětí žádná taneční škola v našem regionu. Diváků tehdy přišlo pár desítek, tedy akorát k zaplnění sálu.

Galerie: