již chystáme další ročník...
afra@tanytany.cz
dance show 2010 opava 4dance show 2010 opava 6dance show 2010 opava 3

Opavská taneční show 2010

Něco málo o tomto ročníku

2008:
V roce 2008 jsem založila Tanečně-relaxační studio Tany tany v Opavě. Provoz studia byl slavnostně zahájen Dnem otevřených dveří přímo v jeho prostorách, tehdy na Sadové 46. V rámci této „vernisáže“ jsem vystoupila já se svými tehdejšími žačkami, zatancovat přišli i kamarádi tanečníci a naši lektoři tance.

2009:
Následující rok 2009 znamenal seznamování se s novými klienty a především učení a učení se navzájem…

2010:
Po dvou letech provozování naší taneční školy (tj.v roce 2010) přišel čas na první veřejné vystoupení. (Osobně jsem samozřejmě v té době již několik let měla s vystupováním a výukou tanců dostatek zkušeností). Rozhodla jsem se ukázat Opavanům (a nejen jim), co se naši kurzisté již naučili a jaké taneční styly vlastně v Tany tany vyučujeme. Historicky první taneční přehlídku jsme uspořádali v Obecním domě – v Sále purkmistrů.

Tato akce byla takovou prvotní předzvěstí současné Dance show. Prostory Obecního domu nejsou vybaveny pro účely tanečně-divadelního představení. Protože tady nemají podium, diváci v zadních řadách neměli moc šancí vidět detaily tanečních kroků a vlastně vidět celkově. Akci jsme pořádali poprvé, byla to spíše jen ochutnávka tanečních stylů a z mého pohledu krátká generálka show, které přišly v dalších letech.

Zároveň jsem se dozvěděla o tom, že existuje Mezinárodní den tance, který je ve světě oslavován již déle. Tak jsem naši akci pojala jako oslavu svátku tance. V té době o něm neměla ponětí žádná taneční škola v našem regionu. Diváků tehdy přišlo pár desítek, tedy akorát k zaplnění sálu.

Místo a datum

Obecní dům v Opavě, duben 2010

Fotografie (autor: Neznámý)

LP 2021 | narozeno 2008 | s láskou tvoří
www.tanytany.czKdo je Hynek?Chcete fotografie?Hynek Opatřil
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram